Author:
środa, Listopad 26th, 2008

Często utrata jednego lub kilku zębów sprawia, że tracimy pewność siebie i mniej się uśmiechamy. Implantologia oferuje pomoc wszystkim tym, którzy chcą to zmienić. Najwyższy czas pozbyć się niewygodnych luk pozostawionych po wyrwanych zębach.
Zastosowanie implantów pozwala uniknąć wszelkich komplikacji związanych ze stosowaniem tradycyjnych protetycznych technik uzupełniających. Dzięki wykorzystaniu implantu możliwe jest uzupełnienie braku zęba bez naruszania przy tym sąsiadującego uzębienia. Mogą być stosowane także do podtrzymania różnego rodzaju protez całkowitych lub częściowych.
Implanty stomatologiczne są zaczepiane w kości szczękowej, która z czasem przyrasta do implantu. Następnie na zamocowanym implancie umieszcza się ceramiczny ząb, którego właściwości są takie same, bądź nawet lepsze od naturalnego zęba.
Zamocowanie implantu wymaga zabiegu chirurgicznego polegającego na dokonaniu nacięcia i odsłonięciu kości w miejscu, gdzie ma zostać umieszczony implant. Gdy już zostanie on zamocowany dziąsło zostaje zaszyte. Okres integracji kostnej może trwać od 3 do 6 miesięcy dlatego też nie można w tym czasie korzystać z implantu. Po udanej integracji, lekarz wykonuje stała koronkę.
Implanty dają poczucie komfortu oraz przywracają radość z posiadania własnych zębów. Metoda ta uzupełnia braki na stałe, a dzięki naturalnemu wyglądowi oraz dużej wytrzymałości pacjenci odzyskują wiarę w siebie. Dzięki implantom znów będziesz w stanie żuć, mówić i śmiać się bez żadnego stresu.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.