Author:
środa, Styczeń 30th, 2019

Jama ustna to miejsce, gdzie odbywa się wiele procesów chemicznych. Jest to początek układu trawiennego, więc rozpoczynają się tam procesy przygotowujące do strawienia spożywane pokarmy. Jest to środowisko wilgotne, a wilgoć, w postaci śliny ma za zadanie ułatwić przełykanie pokarmu i jego transport do dalszych odcinków układu trawiennego. Z tego też powodu różnego typu bakterie wciąż żyją w naszej jamie ustnej. Wiele z nich jest pomocnych, jednak są też takie, które powodują gnicie i rozkładanie się części pokarmu, który nie trafił do przełyku tylko został na zębach lub w przestrzeniach międzyzębowych. Oczywiście niektóre szczoteczki do zębów, szczególnie te elektryczne, umożliwiają bardziej skuteczne eliminowanie zbędnych resztek pokarmowych oraz osadu z nich wynikającego, jednak nigdy nie można wyeliminować go w stu procentach.

Aby usunąć przykry zapach z ust można również stosować specjalne płyny do płukania jamy ustnej, które są ogólnie dostępne w aptekach i drogeriach. Innym sposobem, chyba najbardziej skutecznym jest korzystanie z gumy do żucia. Guma do żucia o intensywnym zapachu, n. mięty lub truskawek, pozwala na wyeliminowanie zapachu z ust, oraz poprawia komfort użytkownika, również w relacjach z innymi osobami. Guma do żucia pomaga też usunąć osad nazębny.

Są też naturalne metody pozbywania się zapachu z ust. Jedną z nich jest żucie goździków, które mają zarówno intensywny zapach, jak i walory antybakteryjne i antyseptyczne. Nie każdy jednak lubi ten rodzaj zapachu i smaku jaki mają goździki. Również pietruszkę zieloną można wykorzystywać w ten sam sposób, spożywając po jedzeniu lub żując w momencie gdy poczujemy niechciany zapach.

Metod na pozbycie się zapachu z ust jest więc wiele i każdy może znaleźć coś dla siebie, a przy dokuczliwych problemach można również łączyć przedstawione wyżej metody.


    Podobne:
      None Found
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.